Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Xamarin, Microsoft tarafından satın alınan açık kaynaklı bir mobil uygulama geliştirme platformudur. Xamarin, .NET platformunu kullanarak iOS, Android ve Windows platformlarında native (doğal) mobil uygulamalar geliştirme imkanı sunar.

Xamarin, C# programlama dilini ve .NET platformunu kullanarak mobil uygulama geliştirme sürecini hızlandırır. Bu platform, uygulamaların performansını optimize etmek için, her bir platformun native API’lerine erişebilen bir ortak kod tabanı oluşturmayı sağlar. Bu sayede, uygulama geliştirme süreci hızlandırılır ve uygulamaların platforma özgü özellikleri kullanılabilir hale getirilir.

Xamarin, Microsoft Visual Studio ile entegre çalışır ve aynı zamanda Xamarin Studio adlı bir kendi IDE’si de vardır. Bu platform, C# bilen geliştiricilerin mobil uygulama geliştirmeyi öğrenmesini kolaylaştırır ve aynı kod tabanını kullanarak iOS, Android ve Windows uygulamaları geliştirmeyi mümkün kılar.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam