Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

WPA2, Wi-Fi Protected Access 2’nin kısaltmasıdır ve kablosuz ağlarda (Wi-Fi) kullanılan bir güvenlik protokolüdür. WPA2, daha önceki standardı olan WPA’nın yerini almış ve daha güçlü bir şifreleme yöntemi olan Advanced Encryption Standard (AES) kullanmaktadır.

WPA2, kablosuz ağ trafiğini şifrelemek ve güvenliğini sağlamak için kullanılır. AES, güçlü bir blok şifreleme algoritmasıdır ve 128-bit veya 256-bit anahtar uzunluğuyla çalışabilir. Bu, saldırganların ağ trafiğini dinleyerek veya şifreleri kırarak verilere erişmelerini önleyen daha güvenli bir şifreleme yöntemidir.

WPA2 ayrıca Wi-Fi ağının güvenliğini artırmak için çeşitli güvenlik önlemleri sunar. Bunlar arasında ağ kimlik doğrulaması için Pre-Shared Key (PSK) veya Enterprise (EAP) kimlik doğrulama yöntemlerinin kullanılması, geçici anahtarlarla trafiğin şifrelenmesi ve Wi-Fi Protected Setup (WPS) gibi özellikler yer alabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam