Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

TensorFlow

TensorFlow, makine öğrenimi ve derin öğrenme modelleri oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir yazılım kütüphanesidir. Google Brain ekibi tarafından geliştirilmiştir ve Python, C++, Java, Go, Rust, JavaScript gibi birçok programlama dilinde kullanılabilir. TensorFlow, grafiği tanımlama, veri akışı grafikleri, otomatik türev alma ve yüksek performanslı sayısal hesaplama gibi temel özelliklerin yanı sıra dağıtık hesaplama için de birçok araç ve sınıf içerir.

TensorFlow, önceden eğitilmiş modellerin yeniden kullanılabilmesini, birden çok katmanı olan yapay sinir ağlarının (Deep Learning) oluşturulabilmesini ve bunların birçok platformda çalıştırılabilmesini sağlar. Kullanıcıların daha az veri mühendisliği yapmalarına ve daha az kod yazmalarına olanak tanır. Görüntü ve ses işleme, doğal dil işleme, sınıflandırma, kümeleme, regresyon gibi birçok alanda kullanılabilir. TensorFlow, açık kaynaklı olması nedeniyle ücretsiz olarak kullanılabilir ve geliştiricilerin ve araştırmacıların makine öğrenmesi alanındaki çalışmalarında sıkça tercih ettikleri bir araçtır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam